Dom maklerski Łaskarzew

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie widziana jest za czarne złoto. Wystarczy jedynie zauważyć jakie pełne są możliwości jej użycia. Nie wyłącznie widzi ona przeznaczenie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Wyszków

Wykazuje się, że pochodne ropy można odnaleźć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i stosuje się z niej nawet podczas wytopu stali. Czy warto inwestować w ropę? Wiele inwestorów wciąż się zastanawia. Ale kiedy podejmą już decyzję, pojawia się kolejne pytanie: Jak inwestować w ropę, która jest dużo obliczy?

Reklama

Inwestycja w części i ETF-y

Rozpocznijmy od tego, że samo wydobycie ropy, do wykonania gotowego wyniku jest szczególnie ciężki i rozłożony na podobne poziomy. Kolejno wymieniają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z normy największe korporacje zatrzymujące się wydobycie ropy, budują w prostej ról zarówno upstream jak i downstream. Czym jest więc upstream? Mówiąc łatwo istnieje więc znajdowanie złóż ropy co świadczy, że podejmując w niniejszym regionie, jest się beneficjentem cen ropy, które systematycznie wzrastają. Midstream jest i odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która trzyma żyć przekonana do przetworzenia.

Dom maklerski Wyszków

W niniejszym dziale na giełdzie działa firma Enterprise Product Partners. Nie odda się ukryć, że inwestorzy z tego rynku mogą pochwalić się znaczną stabilnością w porównaniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie więc iż opłaty za sam transport materiału są nieznacznie zależne od ceny samej ropy. Ostatnim ze wspomnianych czasów jest downstream. Bawi się od każdymi elementami połączonymi z przetwórstwem środka w gotowy produkt. W jego charakter wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Nazywa to, że inwestorzy w niniejszym dziale, zyskują w sukcesie spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Wyszków

Gdy w praktyczniejszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Samym z najzwyklejszych zabiegów na lokatę w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, który jest właśnie związany z ceną ropy naftowej. Nazywa to, że potrafią żyć toż ETF na organizacji z nowych sektorów- powiązanych z ropą naftową, ale i kontrakty o konkretnym czasie. Nie mniej jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a jeszcze całą strukturę opłat.

Dom maklerski Wyszków

Które są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do sukcesywnej inwestycji?

Zainteresujmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, jednak przy wykorzystaniu różnych instrumentów pochodnych, jakie są pisane na rynku uregulowanym, a zarówno na rynku rozumianym jako OTC. Nie mniej jednak, inwestorzy decydując się na takie rozwiązanie, muszą dobrze rozróżnić typy ropy naftowej, a także czasy wykonania, i przede wszystkim znaczenie zarówno contango jak i backwardation. Przejdźmy teraz do tego, że dają na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Są to:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej popularnych rodzajów, które ponadto są pisane na giełdzie. Najdłuższy i najefektywniejszy handel przenosi się natomiast na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI wyróżnia się przede wszystkim niższą gęstością oraz lżejszą zawartością siarki niż drugi rodzaj- Brent. Kontrakty na ten sposób znajdziecie na giełdzie NYMEX. Są więc zawsze kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent powstaje z mieszanki ropy z Morza Północnego. Traktuje ona wyższą ilość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a oraz jest zupełnie gęsta. Największy handel przenosi się na podstawie ICE i też kiedy w minionym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Inwestorzy muszą również wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent wykonała to, iż to WTI było dość droższym surowcem.

Dom maklerski Wyszków

Nie mniej a wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła duża zmiana stylu także toż oczywiście ropa Brent broniła się ważniejsza od WTI. W kwietniu zeszłego roku, ropa Brent była wspanialsza od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Inwestorzy muszą również zrozumieć, zanim przyjmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą także zrozumieć różnicę pomiędzy ceną rynkową, która fachowo wymienia się spotową, a też ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa różni się dobrze od ceny terminowej. Wpływ choruje na obecne wiele czynników, i przede wszystkim etap stóp procentowych, jak i oczekiwana produkcja, a w szczególności popyt na indywidualny produkt. Gdy natomiast inwestorzy przyjmują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą tak poznać terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że jedna inwestycja w ropę zatem nie tylko kupno a sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo samego CFD. Inwestorzy mają wielki zakres możliwości zarówno przy ETF, które oprócz można połączyć z różnymi, opcyjnymi strategiami. Gdy natomiast inwestorzy dopiero co chcą wkroczyć na rynek handlu czarnym złotem, muszą zrozumieć specyfikę surowca, a ponadto elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie niezmiernie opłacalna. Dom maklerski Wyszków

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments