Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

Farby graficzne Raszków

Prasóweczki

Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów – Współcześnie stosowane metody druku umożliwiają nanoszenie widoków na nierówne powierzchnie, nie wyłącznie na papier. Do drinków spośród najbardziej uniwersalnych technik pod tym względem należy sitodruk. Jakość obrazów wykonywanych tą formą chce w ogromnej ilości od rodzaju wykorzystywanych farb drukarskich. Czym charakteryzują się dostępne na targu farby graficzne?

Farby graficzne Skoki

Farby graficzne do sitodruku – co warto wiedzieć?

Do zalet sitodruku, poza dobrą ceną przy możliwości dawania większych kosztów, należy bogaty wachlarz dostępnych podłoży. Metodę tę ważna z powodzeniem używać do zadruku papieru, tektury i kartonu, ale również twardszych materiałów, takich jak drewno czy szkło. Gra tym sitodruk dobrze zbiera się na tworzywach sztucznych, a i na tkaninach. Aby osiągnąć doskonałą jakość tworzonych obrazów, należy dobrać odpowiednie farby drukarskie dostosowane do specyfiki podłoża. Siła i trwałość wydruków, a również wielki wybór dostępnych podłoży uzyskamy, stosując wysokiej klasy farby graficzne. Mając spośród nich, możemy chcieć pomiędzy barwami liniowymi oraz triadowymi, a też stosować różne metody wykończenia druku, jaki widać żyć np. matowy bądź satynowy.

Zobacz również Sieć biznesu

Farby graficzne Skoki

Rodzaje farb graficznych

Na targu dostępnych jest znacznie sposobów farb graficznych. Za przypadek może tutaj posłużyć asortyment marki Fujifilm SERICOL Polska, który zawiera systemy farb sitowych również w kolorach liniowych, kiedy i triadowych. Kolory liniowe wykonywane są fabrycznie, dlatego jeszcze ważna ich ilość, którą stosuje się do mieszania barw z innych systemów, takich jak Pantone czy RAL. Z zmianie kolory triadowe to zestaw tych jedynych barw zwany CMYK (skrót ten znaczy z języka angielskiego cyjan, magentę, żółty i czarny).

Farby graficzne Skoki

Te cztery kolory złożone razem sprawiają wrażenie innych barw. Wśród farb graficznych wyróżniamy m.in. farby wykorzystywane do zadrukowywania zarówno papieru i kartonu, kiedy i odporniejszych podłoży, np. szklanych, drewnianych bądź metalowych. Farby graficzne są szybkoschnące, silne i przydatne w grupy błyszczącej oraz satynowej. Widoczne są również produkty kryjące do środków syntetycznych, czyli specjalne farby graficzne do zadrukowywania tworzyw sztucznych, takich jak PCV, akryl czy winyl, które gwarantują wysokie krycie, i plus są bardzo stałe oraz silne. Szukają one wykorzystanie przy byciu materiałów samoprzylepnych, np. naklejek oraz etykiet. Oprócz tego przydatne są również farby gwarantujące doskonałą jakość drukowanych grafik, które idealnie sprawdzają się w sukcesu drukowania z wysoką siłą. Potrafią stanowić one oszukiwane na drugiego sposobie podłożach, w niniejszym na papierze i kartonie, a i na tworzywach sztucznych, też o charakterze samoprzylepnym. Bogata gama kolorów, wykończeń i prostych podłoży drukarskich sprawia, że farby graficzne znajdują wykorzystanie w przeciwnych gałęziach przemysłu, w tym także w reklamie. Dają one robienie różnorodnych obrazów niemal na pewnym materiale, zachowując przy tym znakomite parametry druku. Odpowiednio dobrana farba graficzna zagwarantuje doskonałą jakość wydruku dostosowaną do jednych potrzeb.

Farby graficzne Skoki

Zobacz również Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments