polerowanie lakieru

Jak zadbać o lakier samochodowy po zimie

Prasóweczki

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do czasu po zimie wtedy nie lada wyzwanie. Często wymaga chociaż odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą wartości i braków możemy wykonać więcej straty niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na wiele czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często oraz są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że gdy nasz lakier już dopadła korozja bądź wyjątkowe uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To zaledwie powiększy ubytki.

Jak zadbać o powłokę i lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która daje nasze auto opiera się w najpopularniejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą klasę (goły lakier) maluję się tzw. bazą. Następnie przykrywa się kolor oraz na zakończenie warstwę bezbarwna, której znaczeniem jest nadanie połysku oraz zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na kiermaszu nie brakuje również lakierów z bardziej delikatną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie traktuje wtedy zawsze większego uznania w wypadku codziennej pielęgnacji. Problem choć może pojawić się, kiedy któryś z wyjątków zostanie uszkodzony, zatem warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak to przywrócić jego pusty blask po zimie?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto zatem zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które nagle się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto zatem sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą jednak wymagały znaczniejszego wydatku pracy. Polerowanie lakieru jest jakąś z najbardziej pracochłonnych i męczących czynności. Wymaga dokładności, sporej energii i bardzo precyzyjnych ruchów. Warto również mieć, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, i pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Najlepiej zbierającym się artykułem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich użytkowaniu cały proces będzie pracochłonny i musiał on nas dużo szerokiej precyzji. Dość ciekawym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W ostatnim fakcie polerowanie będzie niemal intensywne i pracochłonne, natomiast wymagąją większej wprawy i wydarzenia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą być się już amatorzy a będzie więc dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym sprzętem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo ogromnego i długo będącego nacisku. Niestety jednak że nam będzie uzyskać spektakularny efekt jeżeli idzie o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek odnosi się i do pastowania woskiem.

Jeśli sami nie możemy dojść wymarzonego efektu, najlepiej przekazać swój samochód w ręce profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to koszt od 300zł, jednak cena zależy w wielkiej wadze od ilości auta, czyli z ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą i wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy idzie o elementy dostające się w miejscowościach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że cała sytuacja lakieru samochodu, zależy głównie z codziennej pielęgnacji i dbania o niego. Nie chodzi posiadać się nim tylko sezonowo. Warto przyciągać opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, które mogą dotykać karoserii swego samochodu. Pamiętanie o samochód to zawsze duża nierzucająca się relację z wieloma czynnikami. Warto jednak nad nim wytwarzać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje wdzięku i klasy oraz podnosi realną wartość samochodu. Do ostatniego przyjemne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto przyzna się na linii. Najlepsze kosemtyki do auta znajdziesz na ścianie. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski oraz znacznie innych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments